Lunetic

Lunetic | Famous agency

Nejznámější a nejpopulárnější Boy Band České republiky. To je LUNETIC.

základní informace

Kapela Lunetic vystupuje na nejrůznějších akcích, kde se opět stávají, jako za dřívějších časů, velkými hvězdami. Pro někoho nostalgie, pro někoho velká Show. Hity skupiny Lunetic zná snad každý (Máma, Only You, Ať je hudba Tvůj lék, Chtěl bych Tě líbat, Podléhám myšlenkám, Jako zlej sen atd. atd.). Byla by škoda si je zas neposlechnout. Varianta vystoupení skupiny Lunetic v podání tria Aleš, Vašek a David a nebo rovnou s celou doprovodnou kapelou.

historie kapely

1995:

Skupinu Lunetic zakládají v roce 1995 dva kamarádi - Martin Kocián a Aleš Lehký. Název skupiny nacházejí ve slovníku a vychází z anglického slova „Lunatic“, které v překladu znamená „náměsíčný“ a upravují ho do podoby „Lunetic“. Duo startuje svoji kariéru jako taneční skupina na diskotékách. Po několika měsících se dvojice spojuje s Davidem Škachem a Václavem Jelínkem a od té chvíle jejich kariéra začíná nabírat na obrátkách.

1996:

V červnu 1996 má již kompletní Lunetic první koncert v Mostě. Ovšem velký zlom v jejich kariéře přichází v roce 1997, kdy se Luneticu ujímá producent Stano Šimor. Skupina pozměňuje svůj repertoár a začíná zpívat v češtině. Vznikají tak velké hity jako „Máma“ a „Nechci být sám“. Lunetic také nabízí demoverze svých skladeb vydavatelským firmám. V zimě 1997 se potkávají s producentem Martinem Červinkou z Universal Music. Singl „Máma“ vychází v květnu 1998 a v létě téhož roku vychází první album „Cik Cak“. Turné, které doprovází toto album, se těší nebývalé návštěvnosti. Skupina Lunetic se stává fenoménem.

1999:

Od září roku 1999 dostávají příležitost moderovat hitparádu ESO, nejprestižnější hitparádu té doby. Téhož roku vychází druhé album „Nohama na zemi“, které doprovází turné. V roce 2000 vychází třetí album „Časoprostor“ opět doprovázeno velkým turné, již s živou kapelou. Skupina postupně navštěvuje celou Českou republiku.

2003:

Skupina uskutečnila poslední vystoupení v plné sestavě 1.3.2003 v Praze v obchodním centru Europark, kde se rozloučila se svými fanoušky. Rozpad skupiny byl nevyhnutelný a byl zapříčiněn osobními problémy a neunesení obrovské popularity členů skupiny…

2008:

Na 30. narozeniny Václava Jelínka, v roce 2008, fanouškům svitla nová naděje. Po 5 letech se skupina schází a vzniká nápad na návrat Luneticu. Ve stejném roce chystají Lunetic svým fanouškům Vánoční dárky, když 1.12. vydávají CD/DVD „Lunetic Best Of“ a pořádají dva koncerty, které jsou nad očekávání úspěšné.

2011:

V roce 2011 skupina hlásí velký návrat a na podzim plánují vydání nové, autorské desky. Od 15.10. do 16.12. vyráží na velké turné po celé České republice.

doprovodná kapela:

K nynější sestavě celé kapely patří tři muzikanti, kteří se podílejí na znění Vašich oblíbených písniček. Mimo živé vystupování mají také zásluhu na nové desce Na vlnách.

kytara: Standa Bidlo
basa: Radek Anton
bicí: Honza Fröhlich

2012:

Rok 2012 je pro kapelu Lunetic, která již čtyři roky pracuje na svém Comebacku, rokem sklizní jejich úrody. A to především předání Zlaté desky za prodej jejich prvního autorského alba „Na vlnách“, které proběhlo v dolní části Václavského náměstí v Bontonlandu dne 6.4.2012. Lunetic se stává častým hostem v „Prime Time časech“ velkých televizí jako je Prima, Nova, ČT 1 či TV Barandov. V jarních měsících Lunetic je opět na Tour po městech českých ale nově po 10ti letech i městech slovenských. Nálada je v kapele exkluzivní a tátové teenager popu jsou ZPĚT! :)

poptávka služby

poptávka služby

Zeptejte se nás na podrobnosti.

vybrat datum
nevím